KURUMSAL

Hakkımızda

Hikayemiz

Mehteran.Com 2004 yılı itibari ile kayıt edilmiş, Türkiye'nin en eski mehter takımı sitesi olarak sizlere hizmet vermekten, mehter takımı kiralama hizmeti, mehter kostümleri imalat, satış ve kiralama, mehter enstrümanları ve aksesuarlarını 1. sınıf işçilik ve profesyonel olarak üreten, satış ve kiralama yapabilen aynı zamanda anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, dernek, vakıf, halk eğitimi merkezleri, belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarında mehter takımı kurmak ve mehter eğitimi vermek, hizmetlerinin hepsini başarılı bir şekilde yerine getiren İstanbul merkezli faaliyet gösteren ve Türkiye'nin her yerine mesafe ayırt etmeksizin hizmet sağlayan köklü bir mehteran şirketidir.

Mehter Takımı Kiralama ( Mehteran Organizasyon )

Mehteran.Com internet sitemiz jenerik bir isme sahip herkesin aklında kalabilecek bir eşi ve benzeri olmayan kaliteli ve Türkiye'nin kayıtlı en eski mehter alan adı olarak kalitemizi ismimizden aldığımızı bilmenizi istiyoruz. Biz kurulduğumuz günden bu yana Türkiye ve Dünya'nın Çeşitli Ülkelerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Tüm Türkiye Genelinde mehter takımı konseri hizmetini verdik ve vermeye devam ediyoruz. Ayrıca Adana, Konya, Amasya, Kastamonu, Konya başta olmak üzere İstanbul, Esenyurt, Eyüp, Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Bakırköy okullarda ve çeşitli kurumlarda çocuk mehteri, yetişkin mehter takımı kurarak hizmet verdik, hizmet vermeye devam ediyoruz. 

Mehter Eğitimi ( Mehter Takımı Kurmak )


Mehteran Eğitimi ; Kendi bünyemizde faaliyet gösteren mehter takımı çalgıcıları (mehteran müzisyenleri) ve mehter hocalarımız tarafından talep doğrultusunda istenilen yerde istenilen sayıda mehter takımı kurma hizmeti tarafımızdan verilmektedir. Kurduğumuz mehter takımı eğitimini bizzat kendi mehter eğitmenlerimiz vermekte olup, Kurulan ekibin yetenekleri ile de doğru orantılı olmak koşulu ile ilk üç aylık eğitimde mehter takımı duruş, diziliş, yürüyüş, nevbet çalma düzeni, mehter enstrümanlarını tanıma, mehter marşlarını okuma, mehter çalgılarını çalmak gibi eğitimlerin ilk bölümünü gerçekleştirir. Akabindeki aylarda profesyonelleşme süreci ve mehter marşlarının repertuarının geliştirilmesi devam eder. Siz istediğiniz sürece çalışmalar devam eder, mehter hocamız uygun gördüğü takdirde kurulacak mehteran ekibinin içinden yetenekli bir müzisyene mehter hocalığı eğitimini de vererek sizin mehter takımı kurmak ve mehteran eğitimi devam etmesini sağlar.

Mehter Kostümü ( Mehteran Kıyafetleri ) Kiralama - Satış

Mehter takımı kostümleri mehteran.com tarafından kurulduğu günden itibaren kendi bünyesinde kostüm tasarım atöylesinde yapılmaktadır. Mehteran.com kendi kostümlerini kendisi tasarlayarak ve kendine özgü Dünya'nın hiçbir yerinde olmayan Türkiye'de başka hiçbir mehter takımında olmayan kostümler ile kendi kalitesini bir kez daha ispatlamıştır. Yemeni (Mehter ayakkabısı) üzerine kendi özel tasarım nakış işlemesi, Şalvar üzerine nakış işleme, cübbe üzerine nakış işleme ve sırtına özel tasarım sadece kendisinde bulunan nakış işleme, kavuk üzerine nakış işleme ile kendi özel tasarımı, mehter kıyafetleri arasında üzerinde bir milyon vuruştan daha fazla nakış bulunan emek ve özveri harcanan uzun sürede tasarlanıp emek harcanan kostümlere sahiptir. Aynı özen ve işçiliği sizlerin talepleri doğrultusunda gerçekleştiriyor ve hizmet veriyoruz. 1. sınıf işçilik ve 1. sını kalitede mehter kıyafetleri, mehteran kostümleri, mehter ayakkabıları, kostüm dikimi ve satışı yapıyor aynı zamanda kostüm kiralama hizmeti de veriyoruz.

Mehter Enstrümanları ( Mehteran Müzik Aletleri ) Kiralama - Satış

Mehteran.Com Mehter enstrümanlarını da kendi üreterek bu işin ehli olduğunu ve kalitesini bir kez daha ispat etmekten gurur duyuyor. Tüm mehteran takımı malzeme, müzik aleti, aksesuar, mehter zırhı, sancak, tuğ, davul, zil, zurna, nakkare, cevgen, boru, kös, sancak askısı, hücum tuğ askısı, kılıç, kama, kın, topuz, tokmak, çubuk gibi mehter enstrümanları üretimi tarafımızdan 1. sınıf işçilik ve kalite ile yapılmaktadır. Aynı zamanda mehter enstrümanları için kılıf ve muhafaza edebilmek için çanta üretimi de yapmaktayız. Mehter davulu ceviz kasnağından, deriler koyun derisinden ve hayvani derilerden yapılmaktadır. İsteğe bağlı suni ve cam deriler kullanılmaktadır. Mehter takımı enstrümanları kiralama hizmeti alabilir. Ürünleri yerinde görebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Mehteran

Şanlı tarihimizin bize bıraktığı Osmanlı 'dan gelen mehter ; marşları,asaleti,duruşu,yaşam biçimi,çoşkusu, düşmanı titreten zaferler getiren güven duygusu içimizde sönmeyecek bir ateş gibi yanarken, bu işi bu kadar çok severken, yaşam biçimimiz mehter takımını yaşatmak gelecek nesillere aktarmak, yaymak yaygınlaştırmak olmuşken, Mehter takımı A'dan Z'ye üretebiliyor, öğretebiliyorken.

Tercih edeceğiniz en iyi mehter takımı olmaktan gurur duyuyor. 

Bizi seçtiğiniz için TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

VİZYONUMUZ

Neleri Hedefliyoruz

Mehter takımı olgusunu, tüm dünyada yaşatmak, sınırlarımızın ötesinde her ülkede sınırlarımız içerisinde her il ve ilçede mehter takımı kurulmasını sağlayarak, günü geldiğinde tüm mehter takımları birleşerek Şanlı tarihimizde olduğu gibi Düşmanı titreterek ve korku salarak bize verilecek göreve hazır olmak. Bu bize tarihin bıraktığı mirasın yaşama gücü elbette öyle hissediyor ve öyle yaşıyoruz. Dünya'nın en eski askeri bandosu mehter bizim en değerli miraslarımızdan biri olduğunu 7 den 70 e herkese öğretmek bu Şanlı tarihimizi ilelebet yaşatmak vizyonumuzdur.

MİSYONUMUZ

Nasıl Yapıyoruz

Kurulduğumuzdan bu yana her zaman ilk olmanın gururunu yaşadık,Dünya'nın en eski askeri bandosu bizim kendi kültürümüzdür. İnandık, Hissettik ve başardık. Mehter takımı olarak; kendi kostümünü kendi üreten, kendi enstrümanlarını kendi üreten, mehter eğitimini kendi içinde kalmayarak tüm Türkiye ve Ulaşabildiğimiz herkese aktarmak. Şanlı tarihimizin bize bıraktığı Düşmana korku, Dosta Güven veren Osmanlı'nın çoşkulu mehter takımı nı yaygınlaştırmak, gelecek nesillere aktarmak ve bu uğurda yaşamak ve yaşatmak en büyük

Mehteran.com olarak mehter ile ilgili ihtiyacınız olan her konuda sizlere bir telefon kadar yakın olduğumuzu hatırlatmak isteriz. Mehter kostümü, Mehter Malzemeleri, Mehter Eğitimi ve Mehter Konser hizmeti veren Türkiye'nin ilk ve tek şirketiyiz. Bizimle çalışmaktan memnun kalacaksınız. Çünkü biz 1000 sene öncesinin günümüzdeki en etkili sesiyiz. Kendi üreten, kendi geliştiren, kendini yenileyen KENDİ İŞİNİ KENDİ YAPAN PROFESYONEL MEHTERAN TAKIMIYIZ.

MEHTER TAKIMI KİRALAMA

Mehteran.Com "Mehter Adına Herşey" Sloganı ile gerçek ve % 100 profesyonel kaliteli olarak mehter takımı enstrümanları ve mehter kıyafetleri satış ve kiralama hizmetini profesyonel olarak uzman ekibi ile her yaşa göre mehter takımı için yapıyor. Oluşturacağınız gruplar için mehter hocaları ile en iyi şekilde mehter takımı eğitimi veriyor. Sizlere mehter alanında tüm konularda uzmanlık alanı ve çalışmaları ile hizmet vermekten gurur duyuyor. Türkiye'nin en iyi mehter takımı olarak her yaşa her gruba her şehir ve her ilçeye uzman mehteran ekipleri ile hizmet veriyor.

MEHTER TAKIMI